Špičkové řetězové pily značky ECHO

ECHO - špičková japonské benzínové pily

ECHO je značka špičkové zahradní techniky japonské společnosti YAMABIKO, která je třetím největším výrobcem motorového ručního nářadí na světě, a zároveň jedničkou v oblasti inovací a vývoje motorů s redukovanými emisemi, jež splňují ty nejpřísnější normy. Kompletní výroba, montáž a následná kontrola probíhá v Japonsku, a tomu plně odpovídá pověstná preciznost a kvalita. Značka vyniká především v kategorii motorových řetězových pil.

I u nás si začíná získávat své příznivce, a proto byl založen i český ECHO Carving team

Benzínové řetězové pily

V naší nabídce najdete stroj z každé kategorie – od profi řetězových pil určených pro těžbu dřeva a náročnou práci v lese, přes středně výkonné farmářské pily, které poslouží zejména zemědělcům pro práci v sadu, přípravu palivového dřeva nebo údržbu zahrady. Vhodné jsou také pro tesaře a řezbáře.

Poslední kategorií jsou malé, lehké, jednoruční řetězové pily, které jsou určeny pro prořezávky.

U většiny pil ECHO se setkáte se systémem G-FORCE - odsávání nečistot z prostoru před vzduchovým filtrem. Díky této technologii dosahují pily vyššího výkonu, výborného zrychlení a delší životnosti. Rapidně se tím také prodlužuje životnost filtru a servisní periody.https://www.elvin.cz/p/echo-cs-352as-benzinova-retezova-pila-1-3kw-lista-35-cm

ECHO je rovněž vůdcem v nízkovibračních technologiích. Je to více než otázka  bezpečnosti a zkrácení pracovní doby. ECHO své výrobky nechává testovat v nezávislých laboratořích, neboť jsou si vědomi toho, že vibrace nejen činí práci nepříjemnou, ale především ohrožují zdraví.

 Základem každé řetězové pily je ostrý a kvalitní řetěz. U všech pil ECHO se můžete spolehnout na řetězy Oregon.

Dalšími benefity řetězových pil je CDI digitální zapalování pro rychlý start nebo boční napínání řetězu pro snadnější údržbu a obsluhu motorových pil. Některé modely jsou vybaveny opěrnými zuby pro přesný řez.

Profesionální pily

Na našem e-shopu najdete špičkové profesionální pily řady SX. CS-621SX je pila s ohromným výkonem 3,2 kW při objemu motoru 59,8 cm³ a hmotnosti 6,3 kg. Má skvělý řezný výkon, nízké emise, profesionální konstrukci s kovovými kartery, dvojitou oporou řezání a hliníkové madlo opatřené gumovým držadlem pro snížení vibrací.

Další pila této řady CS-501SX o výkonu 2,57kW je profesionální pilou s magnesiovým rámem a integrovanou klikovou skříní. Původní model doznal mnohých vylepšení, jako jsou např. zvýšení výkonu, snížení hmotnosti, dekompresní ventil nebo boční napínání řetězu.

Pila ECHO CS-621SX ECHO CS-501SX benzínová řetězová pila

Farmářské pily

Středně výkonné pily, které však nabízí všechny technologie, jenž od pil ECHO očekáváte - odlehčený start, boční napínání řetězu, systém G-FORCE pro odsávání nečistot, regulovatelným dávkování maziva řetězu, atd. Mezi nejprodávanější modely patří CS-2511WES/30. S hmotností pouhých 2,60 kg, jde o nejlehčí obouruční pilu na světě s lištou o délce 30 cm.

Dalším oblíbeným modelem pro všestranné řezání je CS-352AS s automatickým sytičem – startuje vždy rychle a naplno. Elektromagnetický ventil na karburátoru řídí množství paliva v závislosti na teplotě motoru a snadný start podporuje také technologie ES start.

ECHO CS-2511WES/30 benzínová řetězová pila ECHO CS-352AS benzínová řetězová pila

Jednoruční  pily

Malé pily řady TES vynikají ergonomickým uspořádáním ovládacích a konstrukčních prvků. Madlo je upevněno tak, aby umožňovalo pohodlnou manipulaci v co největším rozpětí. Revolučním strojem mezi jednoručními pilami je model CS-2511TES/25. Jedná se o velice lehkou pilu (2,3 kg) snižující únavu obsluhy při zachování výborného výkonu (1,1 kW/1,52 HP).  Dalším modelem je profesionální vyvětvovací pila CS-280TES/25 s výkonem 1,04kW a délkou lišty 25 cm.

ECHO CS-2511TES/25 benzínová řetězová pila  ECHO CS-280TES/25 benzínová řetězová pila

Chcete-li pořídit kvalitní a výkonný benzínový stroj, který je zároveň co nejohleduplnější k životnímu prostředí, je značka ECHO tou správnou volbou.