Dobře vyvážený 4-takt pro všestranné použití

Čistý benzín, žádná směs s olejem

Křovinořez má čtyřtaktní motor o obsahu 33,5 cm a s výkonem 1,07 kW. 

Nové 4-taktní motory Dolmar mají jedinečný patentovaný oběh oleje a vyznačují se vysokou úsporností, dlouhou životností a ekologickou nezávadností. Tento motor přináší celou řadu výhod, o kterých se ještě zmíníme.

Tento křovinořez má rovněž multifunkční rukojeť ve tvaru U s integrovanými elementy obsluhy a aretaci v úhlovém převodu pro snadnou výměnu nástrojů.

Nejprodávanější model

Model MS335.4U je z čtyřtaktních modelů nejprodávanější a to zejména svoji vyvážeností v poměru cena, parametry, hmotnost a výkon. Stroj působí kvalitním zpracováním a robustním dojmem.

Je univerzálním krovinořezem, který je vhodný pro sekání trávy, plevele i křovin. S nasazeným trozubcem s přehledem zvládne většinu běžných údržbových prací, ať už se bude jednat o sečení náletů na mezích nebo zarostlé i hodně zanedbané zahrady. Nebudou pro něj problém i hodně vysoké a přerostlé traviny, bodláky, kopřivy či keře ostružin a malin. Průměr sekaného materiálu by však neměl přesáhnout 2 cm.

Rukojeť Dolmar MS335.4U

Dobré recenze

Ostatně, že je to povedený model, svědčí i dobré hodnocení, recenze a zpětné vazby od samotných zákazníků. Často se pozitivně hodnotí nízký hluk, křovinořez je oproti jiným modelům/značkám kultivovanější. Také se kladně hodnotí jednoduchá manipulace, včetně rukojeťi a její nastavení např. do přepravní polohy, snadný start nebo kvalitní dodávané popruhy v balení, které kompezují vyšší hmotnost  křovinořezu přes 7 kg.

Rukojeť Dolmar MS335.4U

Co je v balení

Spousta zákazníků se mylně domnívá, že v balení najdou i strunovou hlavu. Tu ale v originálním balení nenajdete. Strunová hlava se dokupuje zvlášť dle výběru z příslušenství. 

Křovinořez je dodáván v pevné kartónové krabici, ve které najdete 3-zubý nůž a nosný popruh.

Co si přikoupit

Minimálně potřebujete olej pro 4-taktní motory (SAE 10W-30). V případě potřeby také automatickou nebo poloautomatickou strunovou hlavu s průměrem struny buď 2,4mm nebo 2,7 mm. Může se hodit taktéž náhradní struna, která postačí v délce 15m a dá se ručně navínout na cívku strunové hlavy. Není tak nutné dokupovat vždy kompletní strunovou hlavu. Dále se dá přikoupit i jiný typ žacího nože (čtyřzubý 230mm) nebo 8-zubý kotouč. Občas (zvláště pokud je viditelný únik maziva na tyči sekací hlavy) je vhodné promazat převodovku přes mazací otvor vhodným mazivem.

Sekací nože pro 4-taktní křovinořezy

Druhy strunových hlav Dolmar

Před prvním spuštěním

Určitě neopomeňte si důkladně přečíst návod k obsluze. Používejte vhodný ochranný oděv a ochranné prostředky chránící hlavu, oči, sluch, ruce a nohy.
Mějte vždy nasazený ochranný kryt nože či strunové hlavy. Před prvním spuštěním zkontrolujte a doplňte motorový olej. Orientační interval je cca 15 h.
V okruhu 15 m by se kolem vás neměly pohybovat žádné osoby a zvířata.

Kompletní technická data

 Technické parametry modelu MS335.4U

Technické parametry modelu MS335.4U