Dokonalé vybavení truhlářské dílny

Dokonalé vybavení truhlářské dílny

Truhlářství je velmi staré a vážené řemeslo, které prošlo dlouhým vývojem. Tradiční truhlářské nářadí – pilu, hoblík a dláto, nahradilo moderní elektro či akunářadí, které ulehčuje práci profesionálním řemeslníkům i domácím kutilům. Řezání, broušení, hoblování nebo jakákoliv jiná práce se dřevem, je tak mnohem rychlejší, přesnější a truhlářům pomáhá dosahovat perfektních výsledků.

Jedním z výrobců vysoce kvalitního elektronářadí pro práci se dřevem  je i firma Festool. Nejde o žádného nováčka na trhu. Již více než 90let zdokonaluje elektronářadí pro truhláře a tesaře.

Vrtačky

Vrtačka patří k základnímu vybavení každé dílny, truhlářskou dílnu nevyjímaje. Pro vrtání do dřeva, ale i kovu se používají elektrické vrtačky bez příklepu. Chystáte-li se na větší projekty, vyplatí se investovat do stolní vrtačky. Pro drobnější práce využijete  AKU vrtací šroubováky, které umožňují jak šroubování a utahování, tak i vrtání. V naší nabídce najdete špičkové bezpříklepové vrtačky i Aku vrtačky pro domácí nebo profesionální použití. 

Elektrické vrtačky Aku šroubováky a utahováky Aku vrtačky

Pily

Práce se dřevem se neobejde bez kvalitní pily. Osvědčí se především okružní neboli kotoučová pila, která slouží k přímému řezání. Při výběru se zaměřte zejména na výkon a rychlost otáčení kotouče. V truhlářské dílně je nezbytností také pokosová pila, která slouží k rychlému a přesnému řezání pod úhlem.  V naší nabídce najdete i větší či menší stolní kotoučové pily. Jednoduchým ručním nástrojem, který umožňuje řezání v různých pracovních polohách, je pila přímočará. Další možností je pila ocaska, která stejně jako přímočarka umožňuje ruční řezání dřeva, plastu, kovu a jiných materiálů. Chcete-li mít při práci většího možnost pohybu, zvolte na místo elektrické pily vybraný typ v kategorii Aku pil.

Kotoučové pily Přímočaré pily Pokosové a kapovací pily

Brusky

Dokonalé zbroušení všech ploch vám pomůže zvládnout kvalitní bruska. Na hrubé broušení a odstranění starých nátěrů je nejvhodnější pásová bruska.  Jemného zbroušení všech ploch, ale i jejich naleštění  dosáhnete za pomoci excentrické brusky, která v sobě kombinuje dva pohyby, díky nímž je možné  rovnoměrně opracovat i zaoblených povrch.

Pásové brusky Excentrické brusky

Ruční nářadí pro truhláře

Bez tradičního ručního nářadí se při práci se dřevem neobejdou ani dnešní truhláři. Nástroje jsou však mnohem sofistikovanější, a proto jde práce dobře od ruky. Vybrat si můžete  elektrický nebo aku hoblík, také dláta máme v nabídce klasická i elektrická. Jistě se vám bude hodit i stolařská svěrka nebo truhlářský úhelník .

Dláta Truhlářské svěrky Svinovací metry

Pracovní stoly pro truhláře

Pracovní stoly v naší nabídce nejsou zbytečným kusem nábytku, ale funkčním pomocníkem, který  nahradí další pár rukou. Umožní vám zafixovat dřevo při řezání nebo broušení. Jsou mobilní a skladné.

Odsávací jednotky, odsavače pilin a prachu a vysavače

Při práci se dřevem se nevyhnete prachu. Většina moderního nářadí má již integrované nejrůznější filtry hrubých částí. Na jemný prach, který nejvíce ohrožuje zdraví jsou však krátké. Chcete-li udržet vaši dílnu v čistotě, neváhejte investovat do odsávací jednotky nebo kvalitních průmyslových vysavačů. V příjemném pracovním prostředí přichází mnohem více nápadů a inspirace k tvoření. 

Pracovní stoly Odsávací jednotky Průmyslové vysavače

Oblečení pro truhláře

Prvotřídně vybavenou dílnu už máte, nezapomeňte ale také na pohodlné a kvalitní pracovní oděvy a obuv. Co může být horšího než špatně padnoucí nebo nepříjemné oblečení, ve kterém musíte trávit více než třetinu dne? Naštěstí existuje místo, kde si můžete vybrat z velkého množství pracovních oděvů a obuvi, nejrůznějších materiálů a vlastností, za skvělé ceny.

Pracovní kalhoty pro truhláře Pracovní bundy Pracovní flanelové košile Pracovní vesty Pracovní obuv