KNIPEX - legendární značka kleští

Knipex z historie společnosti

Značka KNIPEX je dnes mezi profesionály známa, zejména svoji vysokou kvalitou materiálů a zpracováním. Jsou známí především jako specialisté na kleště.
Některé modely ze sortimentu kleští se staly doslova legendou, jako jsou například kleště COBRA.

Kromě klasických kleští kombinovaných a štípacích nabízí výrobce dnes již spousty speciálních typů např. armovací kleště, lisovací kleště a mnohé další.

Výkon, životnost a ergonomie jejich výrobků jsou zaměřeny na uspokojení požadavků profesionálních uživatelů. Ve výrobě jsou používány mimořádně kvalitní materiály a moderní 
technologie. Společnost také pravidelně přináší na trhu řadu inovací i novinek.

Kleště se výrábí v Německu a to ekologickým a trvale udržitelným způsobem. Technický náskok si firma zajišťuje tím, že si mnoho strojů a zařízení vyvíjí a vyrábí sami.

Kleště Knipex kombinované Kleště Knipex štípací boční

Z historie značky

Historie značky Knipex se začíná psát už v roce 1882, kdy ve městě Cronenbergu zakládá Carl Gustav Putsch s jedním kolegou a dvěma učni malou kovářskou dílnu na výrobu kleští.
Na začátku vyráběli pouze štípací a podkovářské kleště. Již v roce 1927 má firma 27 zaměstnanců a dokáže za týden vyprodukovat asi 7000 kleští.
V roce 1942 se vytváří značka "KNIPEX", kterou si firma nechává registrovat.
Dalším milníkem je rok 1954, kdy vnuk zakladatele rozšiřuje výrobní program a modernizuje výrobní procesy. Z firmy se postupně stává lídr na evropském trhu.

Kleště Knipex Cobra Knipex klíč klešťový

K historii připomeňme ještě tyto milníky:

1973 - Knipex přichází na trh s inovátorským modelem kleští "Aligátor" na vodní čerpadla se samosvornými čelistmi na trubky a matice. Přitisknutí rukojetí k sobě při ovládání již není nutné.

1982 - 100. výročí společnosti, kdy má firma již 390 zaměstnanců

1984 - Knipex vyvíjí kleště "Cobra" s možností nastavení pouhým stiskem tlačítka 

1988 - Knipex uvádí na trh pákové kleště "Cobolt" s promyšleným převodem, který znásobuje sílu rukou uživatele až 20x

1991 - Součástí skupiny Knipex se stává společnost Rennsteig-Werkzeuge v Durynsku. Díky tomu se výrobní program rozšiřuje o sortiment nářadí na štípání, odizolování kabelů a krimpování

1994 - Vyvíjí se nové kleště "Siko", zvané také klešťový klíč, zcela novátorské nářadí s paralelními úchopovými čelistmi pro šetrné uchopení vhodné i pro hladké povrchy.

2007 - Společnost slaví 125leté jubileum a své výrobky prodává ve více jak 100 zemích po celém světě. KNIPEX je přední světovou značkou kleští a získává si pověst precizního výrobce
kvalitních a stoprocentně funkčních produktů. 

Kleště Knipex pulkulate Knipex kleště Cobolt