Makita 18V Li-ion LXT - více jak 220 strojů na 1 akumulátor!

Makita aku program 18V LXT Li-ion

Produktová řada s LXT Lithium-Ion technologií přináší skvělý pocit z práce s nářadím. Akumulátorové nářadí s 18 V baterií a inovativními motory, pracuje nekonečně dlouho na jedno nabití. A to s maximálním výkonem a extrémně rychlým nabíjením. Se spolehlivým nářadím jde práce vždycky lépe od ruky.

Pokud vsadíte na ověřenou kvalitu, rozhodně neuděláte chybu. Nářadí Makita znají profesionálové po celém světě. Užijte si pohodlí LXT i vy.

Více jak 220 strojů na 1 akumulátor 

Aku program Makita 18V s LXT Lithium-Ion technologií nabízí dnes již více jak 220 strojů na 1 nebo 2 akumulátory. Vlastníte-li už 1 stroj, nabíječku a akumulátory Makita, můžete si jednoduše vybavit svou dílnu o nové solo stroje bez baterie a nabíječky, které máme velmi často za skvělé akční ceny. Aku program se také rozšiřuje i v oblasti aku zahradního nářadí, kde si můžete vybírat z aku řetězových pil, aku křovinořezů a vyžínačů, aku sekaček, aku plostřihů apod... 

Makita aku stroje 18V Li-ion LXT na 1 akumulátor

Aku program si můžeme rozdělit na stroje aku stroje na 1 akumulátor Li-ion 18V a stroje na 2 akumulátory Li-ion 18V, které umožní fungování silných strojů 36V (2x18V) a to zejména u aku zahradního nářadí. Pokud pro chod stroje použijete 2 akumulátory s rozdílnou kapacitou nebo rozdílným stavem nabití, stroj bude fungovat do té doby, dokud nedojde k vybití slabšího akumulátoru.

Makita aku program 2x18V LXT Li-ion

Kompatibilní akumulátory a nabíječky

U celého systému můžete v současnosti využívat 6 kompatibilních akumulátorů a to BL1515N (1,5 Ah), BL1820B (2,0 Ah) BL1830B (3,0 Ah), BL1840B (4,0 Ah), BL1850B (5,0 Ah) a nový  akumulátor BL1860B s kapacitou 6,0 Ah. Aku systém Makita 18V není kompatibilní s akumulátory a aku nářadím Makita 18V Li-ion G-série (která vychází z konceptu řady Maktec/Makita MT nářadí).

Makita akumulátory 18V LXT Li-ion

Všechny akumulátory s označením "B" mají indikátory stavu nabití baterie. Z nabíječek si můžete vybírat ze 3 neprodávanějších modelů a to model DC18SD, DC18RC (rychlonabíječka) a nový model DC18RD (rychlonabíječka pro 2 akumulátory najednou). Rychlonabíječky výrazně snížili dobu nabíjení v prax. Makita vyvinula originální nabíjcecí systém s věstavěným chlazením. Po vložení akumulátoru do rychlonabíječky dochází k ochlazení teploty akumulátoru, které výrazně urychlí čas nabíjení. Navíc chlazení reguluje teplotu akumulátoru i v průběhu nabíjení. Rychlost nabíjení jednotlivých akumulátorů najdete v tabulce.

Makita přehled doby nabíjení akumulátorů 18V Li-on LXT

Vysoce výkonné bezuhlíkové motory

U většiny aku strojů 18V mají stroje výkonné bezuhlíkové motory, díky kterým efektivní chod motoru umožní delší používání stroje na 1 baterii a také delší životnost akumulátoru. Bezuhlíkové motory jsou bezúdržbové a jsou odolné vůči vysoké zátěži. Zaručují výrazně nižší nárůst teplot a jsou tak vhodné i pro intenzivní průmyslové zatížení.

Makita_bezuhlikove_motory

Aku zahradní nářadí

Aku nářadí již dnes není pouze o aku vrtačkách a aku pilách. Na 1 akumulátor si můžete také pořídit i skvělé aku pomocníky na zahradu či chalupu, díky kterém se obejdete bez otravného kabelu. Překvapit v nabídce vás mohou i aku kolečka na 2x 18V akumulátory, ze kterého se stane univerzální pomocník pro převoz skladných i sypkých materiálů díky vyměnitelné korbě nebo přepravnímu koši a to až do hmotnosti 130kg. Jsou vybaveny spolehlivou brzdou i pro jízdu z kopce a práci ve zhoršených světelných podmínkách vám usnadní 2 LED reflektory.

Makita aku program 2x18V LXT Li-ion

Speciální aku stroje

Makita do nabídky aku programu přináší i řadu novinek z edice speciálního aku nářadí 18V. Například aku řezačku závitových tyčí, které umožňuje možnost okamžitého našroubování matice bez nutnosti dočistění řezu. Za zmínku stojí také aku zhutňovač betonu, aku vývěva pro odsávání vzduchových náplní klimatizací, aku vázač drátu, díky kterému můžete velmi rychle svazovat armatury. 

Aku speciální nářadí Makita 18V Li-ion

Aku bundy

Aku bundy můžete volit s integrovanými ventilátory pro práci v horku nebo vlhkosti nebo aku bundy s vyhříváním. V nabídce jsou střihy s rukávy, aku vesty či varianta s reflexními prvky a s kapucí. Aku bundy jsou odolné i proti větru a slabému dešti. Po odpojení adaptéru a akumulátoru lze aku bundy vyprat i v pračce a sušičce..