Multifunkční kladivo Narex EKK 31-QS pro instalace a montáže

Poctivá a účelná konstrukce nové řady vrtacích, sekacích a kombinovaných kladiv značky NAREX se vyznačuje velmi nízkými náklady“ na jejich provozování a umožňuje jednoduchou a levnou pravidelnou údržbu jednotlivých strojů. Díky pečlivě zvoleným a  náročnými testy ověřeným materiálům příklepového a převodového ústrojí mají elektropneumatická kladiva NAREX aktuálně nejlepší parametry vrtacího a sekacího výkonu na trhu.

Montážní kladivo Narex EKK 31-QS

Elegantní systém rychlovýměnných hlav QUICKSYSTEM nabízí kromě rychlé změny mezi příklepovým vrtáním do betonu a vrtáním bez příklepu do dřeva a  kovu také uživatelsky velmi příjemné snížení provozních nákladů souvisejících s pravidelnou údržbou a opravami jednoho z nejexponovanějších dílů vůbec!

Montážní kladivo Narex EKK 31-QS Montážní kladivo Narex EKK 31-QS

Když sekací kladivo, tak jedině s příčně uloženým motorem! Takto uložený motor je chráněný robustním a tuhým ložiskovým víkem z tlakového hliníkové odlitku, které na rozdíl od konstrukcí klasického vrtačkového tvaru mnohem účinněji pohlcuje vnější destruktivní namáhání způsobená vylamováním sekáče z materiálu.

Rychlovýměnná upínací hlava QS-HAMMER je vybavena uzamykatelným systémem vrtacího a sekacího příslušenství SDS-plus. Nasazení (uzamčení) a vyjmutí (odemknutí) vrtáku lze provést jednoduše jednou rukou. Hloubku vrtání lze na přídavném držadle SOFTGRIP pohotově korigovat velkoplošným stavěcím tlačítkem s hloubkovým dorazem.

Montážní kladivo Narex EKK 31-QS Montážní kladivo Narex EKK 31-QS

Ergonomické kompozitní držadlo SOFTGRIP umožňuje držení stroje nad jeho těžištěm, čímž napomáhá lepšímu ovládání a manipulaci. Antivibrační kloub CONTROLVIBRATIONSYSTEM absorbuje vibrace a snižuje jejich škodlivé vlivy. Reverzační tlačítko pravého a levého chodu v  dosahu hlavního spínače umožňuje základní ovládání stroje jednou rukou.

Montážní kladivo Narex EKK 31-QS Montážní kladivo Narex EKK 31-QS

Důmyslné řešení převodového ústrojí multifunkčního kladiva NAREX EKK 31-QS umožňuje pohodlné a bezztrátové aktivování jakéhokoliv z  pracovních módů (zleva doprava): vrtání s příklepem, nastavení polohy sekáče v rozmezí 0-360°, sekání, vrtání bez příklepu. Žebrový přepínač nepřesahuje obrys stroje a je umístěn přímo do zorného pole obsluhy, kde je vždy pohotově při ruce.

Montážní kladivo Narex EKK 31-QS