Nechte pracovat robotickou sekačku. Sedněte si a relaxujte!

Chcete získat dokonalý trávník a navíc i čas, abyste si ho opravdu užili? Nechte pracovat robotickou sekačku, sedněte si a relaxujte!

Robotické sekačky STIGA Autoclip kombinují pevnou ocelovou čepel s nejnovější technologií zajišťující vynikající sečení i mulčování a optimální účinnost. Pevná čepel má taky delší životnost. Když bude ostří čepele tupé, stačí ji otočit a zdvojnásobit životnost. 

Všechny řady robotů Autoclip jsou vybavené plnou  konektivitou přes Bluetooth nebo GSM, což vám usnadní ovládání a nastavení robota tak, aby vyhovoval vašim požadavkům.

Roboticke sekacky Stiga Autoclip  Roboticke sekacky Stiga Autoclip

Inteligentní funkce, které pomohou zvládnout i složitější zahrady

  • Bezuhlíkové motory

Modely s označením (S) mají bezkartáčové motory poskytující vyšší výkon s nižší spotřebou energie, tichý vyrovnaný chod a delší životnost.

  • Lithium-iontové baterie

Nová, nejmodernější technologie s použitím vysoce výkonných lithiových baterií. To správné spojení pro dosažení delší pracovní doby a lepších výsledků.

  • PIN Kód

Vložením volitelného PIN kódu chráníte Autoclip před krádeží, neoprávněným použitím a přístupem k programovacímu režimu.

  • Svahová dostupnost

Sekačky si poradí se sklonem až 45%. Kola poskytují vynikající trakci a umožní řešit i prudší svahy.

  • Obvodové kabely

Robustní obvodové kabely s dlouho životností zajišťují komunikaci  mezi sekačkou Autoclip a její nabíjecí stanici pro 100% samostatně řízenou zahradu.

  • Inteligentní spirálový pohyb

Díky rozpoznání vysoké a husté trávy spustí Autoclip inteligentní spirálový pohyb pro dokonalý povrch a úsporu energie.

  • Gyroskop

Všechny pohyby pod kontrolou. Rovné i rotační dráhy si udržuje měřením podle zemského magnetického pole.

  • Deštový senzor

V případě detekce deště se robot automaticky vrátí do nabíjecí stanice.

  • Ochranný kryt 

K Autoclipu je dodáván praktickýž ochranný kryt (volitelné příslušenství), který robota chrání před deštěm a sluncem.

Autoclip Stiga - ochranný kryt Stiga Autoclip - pohled na pevný nůž zespodu

Vybíráme robotickou sekačku

Pro menší zahrady do 2000m2 je v nabídce řada sekaček Autoclip 200 a nejmenší série M. Pro velké zahrady až do 5000m2 a pro náročné zákazníky je k dispozici řada Autoclip 500.
Nové robotické sekačky Stiga Autoclip zvládnou i složitější zahrady, takže se nemusíte obávat, pokud máte na zahradě překážky ve formě stromů, keřů, záhonů, jezírek či úzkých průjezdů mezi budovami nebo plotu. Počítejte ale s tím, že někdy se bez drobnějších terénních úprav neobejdete.

Všem zájemcům před koupí samotné robotické sekačky doporučujeme, aby nás kontaktovali dopředu. Máme zkušenosti z mnoha instalací a rád vám poradíme s výběrem správného modelu i příslušenství. Stačí poslat rozměry zahrady a fotografie míst, kde se má sekačka pohybovat.

Zákazníkům z Ostravy a okolí nabízíme placenou službu odborného zaměření zahrady naším technikem, který na na základě zkušeností zhodnotí zahradní plochu, kde se má robotická sekačka pohybovat, upozorní  na problematické místa, doporučí vhodný model sekačky a vypočítá potřebné příslušenství pro samotnou instalaci (vodící kabely, gelové spojky, počet upevňovacích hřebíků atd.) V případě, že se posléze zákazník rozhodne pro zakoupení sekačky a instalaci, je cena zaměření odečtena.

Robotické sekačky Stiga - tabulka max.pracovní plocha

Instalace robota

Po zakoupení robota vás čeká samotná instalace. Menší robotické sekačky obsahují v balení instalační kity a stručný návod k instalací svépomocí. Na menších zahradních plochách nebývá instalace složitá. Nemáte-li čas nebo potřebné zkušenosti, doporučujeme svěřit instalaci specializované firmě. A to platí zejména u větších zahrad nebo složitějšího terénu. Sekačku nainstaluje náš technik. Robotickou sekačku přiveze, nainstaluje, otestuje a seznámí Vás s obsluhou. Máte tak záruku bezproblémového provozu a spokojenosti z dobré investice. Kontaktujte nás, rádi vám zpracujeme cenovou nabídku.

Pokud nebylo provedeno zaměření zahrady, projde si technik nejdříve samotný terén. V tomto bodě se může stát, že k instalaci nedojde např. z důvodu nedoporučení kvůli eliminaci
rizika uváznutí či poškození sekačky. Robotickou sekačku instalujeme pouze na zahradu, která je pro provoz sekačky vhodná. Tráva by neměla být vyšší než cca 10 centimetrů. Před instalací doporučujeme posekat trávník běžnou elektrickou či benzínovou sekačkou.

V další kroku se řeší umístění nabíjecí stanice v blízkosti zdroje elektrického proudu a nabíjení robotické sekačky. Další krokem bude samotná pokládka vodících a ohraničujících kabelů, kterou provádíme strojem pro přesné položení vodičů do dostatečné hloubky, aby byly kabely chráněny před poškozením. Kabely se upevňují plastovými hřeby a bude-li potřeba, spojují se vodící kabely gelovými spojkami.

Posledním bodem bude zapnutí sekačky, konfigurace sekačky v programovacím režimu, otestování a proškolení uživatele v ovládání a údržbě.

Zvažujete nákup robotické sekačky? Váháte nad konkrétním modelem? Rádi vám pomůžeme s výběrem, kontaktujte nás.

Ovládejte robota pomocí aplikace Autoclip Remote