Objevte svět DREMEL! Neomezené možnosti tvoření a renovování s nástroji DREMEL

Co všechno zvládou multifukční nástroje DREMEL ?

Dremel - neomezené možnosti

Multifukční nářadí Dremel v kombinaci se správným příslušenstvím vám umožní dosáhnout skvělých výsledků u nejrůznějších kutilských projektů. Co vše lze s univerzálním nářadím od Dremel dělat si můžete přečíst níže:

Broušení a ostření

Multifunkční nářadí Dremel je skvělé zejména na broušení menších ploch a detailů. Stačí vybrat vhodné příslušenství pro daný typ broušení - brusný váleček, kotouč nebo kartáč - které jsou součástí sady. Snadno pak obrousíte třeba starý kus nábytku a zdůrazníte jeho přirozené struktury. S brusným nářadím můžete odstraňovat i rez z kovu či vyleštit sklolaminát. Lze jej také použít k ostření nástrojů - například zahradních nůžek.

Gravírování

Gravírování je kreativní způsob, jak dodat všedním předmětům osobitý vzhled.  Důležité je zvolit pro vybraný materiál správné gravírovací příslušenství - gravírovací a vysokorychlostí frézy jsou vhodné pro měkké materiály jako je dřevo, kůže, plast nebo měkké kovy. Diamantové kotoučové hroty jsou pak navrženy pro gravírování tvrdých materiálů jako je sklo. Frézy jsou součástí sad nářadí. Samostatně lze pořídit gravírku Engraver.

Dremel - broušení a ostření Dremel  -gravírování

Řezání a vyřezávání

Ať už chcete vyřezávat díry do sádrokartonu, seříznout keramickou dlaždici nebo vyřezávat složitější tvary do různých materiálů, Dremel nabízí několik možností řezání a vyřezávání. Podle účelu lze využít multifunkční nářadí v kombinaci s řezným kotoučem, lze také zvolit kompatkní pilu DSM20 nebo lupínkovou pilu MS20

Frézování

Multifunkční nástroje Dremel můžete snadno proměnit také na kompaktní zapichovací frézku, která se skvěle hodí pro jednodušší frézovací projekty. Stačí si pořídit nástavec na horní frézu. Pomocí tohoto nástavce zvládnete frézování kruhů, vyřezávání písmen nebo znaků. Pokud chcete frézovat rovně, jednoduše použijte vodicí lištu.

Dremel - řezání a vyřezávání Dremel - frézování

Další praktické i kreativní nástroje Dremel?

Svařování a měkké pájení

Dremel nabízí také nátroje pro bezpečné měkké pájení, tavení, řezání za tepla, svařování a smršťování. VersaFlame 2200JA je v současnosti nejuniverzálnějším stacionárním hořákem na trhu, VersaTip nabízí celkem šest různých aplikací, mezi nimi i vypalování vzorů do dřeva nebo do kůže (pyrografie) či odstraňování barvy.

Lepení

Lepící pistole se nejčastěji používají pro výrobu dekorací nebo pro menší domácí opravy, například lepení různých lišt. Možná se budete se divit, ale s tavnou pistolí se toho dá dělat mnohem víc - třeba vytvořit protiskluzový povrch nebo 3D předměty. Pistole slepí papír, dřevo, plast, sklo, keramiku, kůži nebo textil. Dremel nabízí různé velikosti tavných tyčinek.

Dremel - svařování a měkké pájení Dremel - lepení

Čištění a leštění

Na čištění a leštění menších předmětů a cenností lze využít multifukčních nástrojů v kombinaci s lešticí špičkou nebo kotoučem. Kromě toho je tady Versa PC10  - výkonný vysokorychlostní aku čistič, který funguje za mokra i za sucha, a perfektně vyčistí troubu, gril, obklady a skla v kuchyni, ale i třeba i boty, kolo a mnoho dalšího.

Péče o domácí mazlíčky

Možná trochu netypickým produktem v nabídce Dremel je sada na stříhání drápků domácích zvířat. Jde v podstatě o tichou a bezpečnou brusku na psí drápky, která umožňuje jemné a snadné zastřihování drápků vašeho domácího mazlíčka v pohodlí domova. Sada obsahuje vyměnitelné příslušenství k brusným kotoučům.

Dremel - čistění a leštění Dremel - péče o domácí mazlíčky