Údržba grilů BIG GREEN EGG

Big Green Egg je výrobce profesionálního keramického varného systému EGG pro opravdové gurmány. Tento legendární gril, zčásti zhotovený z keramiky vyvinuté americkou NASA, patří k nejlepším produktům ve své třídě.

V grilech této konstrukce tzv. kamado grily lze nejen grilovat, ale i vařit, péct nebo udit. V kamado grilu zvládnete jakýkoliv druh masa, zeleniny nebo třeba i pizzu. Grily EGG nejsou jen grily, ale kompletní venkovní kuchyně. 

Vyberte si svůj vysněný gril z naší nabídky grilů Big Green Egg

  

Big Green Egg Vám bude sloužit po celý život; zvláště pokud se o něj budete dobře starat.

V tomto článku Vám poradíme vše, co potřebujete vědět! Přečtěte si naše užitečné tipy pro údržbu.

ZAKRÝVEJTE VAŠE EGG

Vaše EGG můžete s klidem nechat celý rok venku. Díky unikátní keramice snadno odolá všem druhům povětrnostních vlivů. Doporučujeme ho však zakrýt, abyste ochránili kovové části. Ideální je použít obal na EGG a rEGGulátor, který je dostupný v různých velikostech a provedeních.

Tímto způsobem zabráníte tomu, aby se jednotlivé části EGG nepoškodily.

ZKONTROLUJTE VŠECHNY ŠROUBY A MATICE / KRYTY MATIC

Přibližně po měsíci po sestavení Vašeho EGG zkontrolujte, zda jsou všechny šrouby a matice/ kryty matic, dobře utaženy, popřípadě je dotáhněte.

Dlouhé šrouby, které jsou na černé obruči kolem keramické základny a víka, mohou být utaženy tak, že jsou mírně zakřivené.

UDRŽUJTE KOVOVÉ A LITINOVÉ ČÁSTI EGG

Udržujte pohyblivé kovové části EGG, zejména závěsné panty a větrací dvířka, v optimálním stavu ošetřováním WD-40 nebo silikonovým sprejem několikrát ročně.

Pokud má vaše EGG litonový poklop s dvojí funkcí, doporučujeme vám ho pravidelně ošetřovat rostlinným olejem. Upozornění: k tomuto účelu nepoužívejte olivový olej. Nástupce litinového poklopu s dvojí funkcí, rEGGulátor, má již speciální antikorozní nátěr.

VYMĚŇTE PLSTĚNÉ TĚSNĚNÍ

V průběhu času budete muset vyměnit plstěné těsnění mezi keramickým víkem a keramickou základnou, protože těsnění chrání keramickou základnu a zabraňuje proudění “nepsrávného vzduchu”.

Těsnění můžete jednoduše vyměnit za použití těsnicího klíče č. 13, nože, kusu hadříku nebo čisticího polštáře.

V PŘÍPADĚ POTŘEBY VYMĚŇTE DÍLČÍ KOMPONENTY

Za kvalitou našich výrobků (modelů i příslušenství) si stojíme. Každé Big Green Egg je důkladě prohlédnuto a zkontrolováno než opustí naši továrnu. Díky této kontrole můžeme zaručit, že náš výrobek má nejvyšší kvalitu a je ve své kategorii nejlepší. Pokud by se přece jen něco rozbilo nebo nefungovalo, poskytujeme vynikající záruční podmínky a servis první třídy.

Pokud by však již některé části nebo příslušenství nebylo možné vlivem opotřebení používat, můžete si sami některé z nich vyměnit za nové. Například teploměr v keramickém víku nebo litinový čí nerezový rošt.

V tomto instruktážním videu Vám ukažeme vše, co potřebujete vědět!

Chcete si Big Green Egg vyzkoušet a máte to k nám na prodejnu do Ostravy blízko ? Podívejte se na nabídku Půjčte si na víkend Big Green Egg MiniMax