Údržba trávníku s aku nářadím MAKITA

Údržba trávníku s aku nářadím MAKITA

Dosloužila vaše stará zahradní technika a vy jste se rozhodli konečně sekat pohodlně,  bez kabelů? Výborně! Pojďme společně vybrat vhodné aku nářadí.

Akumulátorové sekačky

Při výběru aku sekačky je nutné brát v potaz několik faktorů:

  1. jaký prostor budete sekat,
  2. kdo bude se sekačkou pracovat,
  3. jakou bu­dete chtít úpravu trávníku.

Pro menší plochy a plochy s větším množstvím překážek jsou ideální lehké sekačky s menším záběrem - například varianty modelu Makita DLM382 nebo Makita DLM432. Pro větší travnaté plochy je lepší zvolit sekačku s větším záběrem, objemem koše a pro dokonalé pohodlí při práci, zejména ve svažitém terénu, zvolit také model s pojezdem - například Makita DLM481.

Podle toho kdo bude se sekačkou nejčastěji manipulovat je třeba zvážit výběr mezi lehčí polypropylenovým nebo těžším a robustnějším kovovým šasi sekačky.

V neposlední řadě zvažte, zda budete sekačku používat ke standardnímu sekání se sběrem do koše, které je možné používat i při vyšší trávě, nebo máte v plánu i mulčování. Při mulčování je tráva rozmělněná na drobné částečky, které jsou zapra­cované do trávníku. Některé sekačky umožňují volbu sekání trávy bez sběru s použitím bočního nebo zadního výhozu. Některé sekačky nabízejí možnost automatického nastavení otáček podle hustoty trávy. Tato funkce výrazně šetří spotřebu energie.

Akumulátorové vyžínače a křovinořezy

Nevíte, zda potřebujete vyžínač nebo křovinořez? Vyžínač se hodí v případě dokončovacích prací, při kterých je třeba vyžínat malé plochy v blízkosti překážek (stromy, obrubníky). Pokud se jedná o sekání větší plochy je vhodnější křovinořez. Kromě toho vyžaduje volba vhodného stroje zhodnocení pozemku, který se chystáte udržovat. Budete sekat:

  1. malý dobře udržovaný pozemek?

- pak zvolte lehčí křovinořez se strunovou hlavou a rukojetí ve tvaru U nebo C. Například některou z variant modelu Makita DUR190. Nízkou hmotnost a snížené vibrace ocení při práci především ženy.

  1. Máte-li neudržovaný pozemek

- jsou jas­nou volbou silné křovinořezy v kombinaci s vyží­nacímu noži a rukojetí ve tvaru U. Dokonale se hodí Makita DUR368.

  1. Pokud půjde o sekání různých pozemků, pak je optimálním řešením silný křovinořez s možností výměny strunové hlavy a vyžínacích nožů. Z řady LXT je to model Makita DUR369.

Akumulátorové nůžky

Dokonale zastřiženou trávu i kolem obrubníků a záhonků zvládnete s aku nůžkami na trávu. Oblíbeným modelem je Makita DUM604SYX.

NÁŠ TIP!

Pokud se chystáte pořídit si více strojů najednou, můžete využít možnosti pořídit je v cenově zvýhodněných setech. Nemusíte ke strojům dohledávat vhodné akumulátory, nabíječky nebo další příslušenství. Vše jsme pro vás nachystali do jednoho balíčku. Ušetříte tak čas i peníze. Můžeme vám rovněž připravit set na míru, stačí se nám ozvat na  e-mail eshop@elvin.cz

Pokud si nejste jistí, zda se vám s aku technikou bude dobře pracovat, můžete využít možnosti vyzkoušet si ZDARMA vybrané stroje v rámci akce Nekupujte Makitu v pytli.

Nyní vám už stačí jen nabitá baterie!