Weber - grilujte s radostí a objevujte!

Grilování s grily WEBER není jen opékání kusu masa na roštu – je to životní styl. Je to touha vytvořit z obyčejného jídla opravdový zážitek pro všechny vaše blízké.

Nejdůležitější roli hraje samozřejmě samotný gril WEBER. Chcete-li však povýšit grilování na umění, je na čase začít experimentovat s příslušenstvím.  V rozsáhlém sortimentu WEBER naleznete ke svým grilům spousty zajímavých a důmyslných doplňků, které vynikají praktičností, kvalitou a designem.

 Grilovací náčiní a nádobí

Základem jsou dvě pomůcky – obracečka a kleště. V nabídce najdete šikovný set z ušlechtilé oceli s plastovou rukojetí, pro snadné překlopení hamburgerů nebo otáčení klobás.  Chybět by Vám neměl ani prémiový štětec se silikonovými štětinami na potírání masa marinádou. Grilovacího načiní nemůžete mít nikdy dost. A tak neváhejte  a pořiďte si sadu na špízy nebo kebab, stojan na kotlety a žebírka, nebo stojan na drůbež. Pro grilování zeleniny a ryb jsou ideální grilovací koše. Veškeré náčiní je vyrobeno z kvalitní ušlechtilé oceli a lze jej mýt v myčce. Skvělou vychytávkou, která Vám usnadní přípravu dokonalého hamburgeru je i lis na hamburgery.

Obracečka a kleště na gril WeberStojan na žebra Weber

Samostatnou kategorii pak tvoří příslušenství pro Gourmet BBQ System značky WEBER. Zde najdete nejrůznější speciální rošty, planchy a tály, které jsou určeny pro přípravu pokrmů, které by mohly propadnou nebo protéci grilovacím roštem. Pro milovníky italské a čínské kuchyně jsou tu kameny na pizzu a litinové wok pánve. V nabídce je dokonce vaflovač a sendvičovač. Možnosti přípravy pokrmů jsou nekonečné!

 To všechno stačí doplnit o stylové vybaveni na stůl, které dokreslí správnou grilovací atmosféru.

Kamen na pizzu WeberWok pánev Weber

 Ochranné rukavice a další doplňky

Při práci s horkým grilem byste neměli opomenou chránit své nejdůležitější nástroje – Vaše ruce. Pro zvýšení bezpečnosti při grilování nabízí firma WEBER nejen různé typy ochranných rukavic, ale rovněž stylovou zástěru s nastavitelnou velikostí na krku.

Při grilování je často potřeba ochránit také povrch pod grilem před potřísněním mastnotou a před tepelnými vlivy. Stačí pořídit si ochrannou podložku pod gril z materiálu, který má antibakteriální vlastnosti a snadno se čistí.

Zástěra WeberGrilovací rukavice Weber

 Palivo a hliníkové misky

Perfektní kus masa si zaslouží to nejlepší palivo. Brikety WEBER hoří dlouho, silně a jsou 100% přírodní bez přidaných chemikálií. Jejich rozpálení netrvá déle než 20 minut a poskytují rovnoměrné teplo po dobu až tří hodin. I grilování na dřevěném uhlí zvládnete hravě se zapalovacími pomůckami jako je zapalovací komín Rapidfire, pár ekologicky vyhovujících zapalovacích kostek, nádoba na palivo Char-Baskets nebo elektrický rozpalovač.

 Přírodní dřevěné pelety jsou potom určeny pro grily WEBER SmokeFire. Nabízíme je ve třech variantách – jabloň, hickory a grill academy.

Nové rozměry vašemu grilování dodají aromatizované dřevěné lupínky. Speciálně namíchané směsi dřevin dodají fascinující chuť   drůbeži, hovězímu, vepřovému nebo mořským plodům. Experimentovat můžete i s příchutí jablka, ořechu nebo whisky.

 Pro nepřímé grilování na dřevěném uhlí nebo pro odkapávání tuku při grilování dobře poslouží hliníkové alu-misky.

Brikety, lupinky a pelety WeberRapidfire Weber

 Údržba grilů

Ćištění grilu byste rozhodně neměli podceňovat. Zabráníte tak tomu, aby vašim hostům pokazila chuť hamburgerů vůně včerejší ryby. Pravidelnou péčí samozřejmě také prodloužíte životnost a funkčnost grilu.

Sortiment čistících prostředků a kartáčů WEBER je naštěstí dostatečně široký. Po každém grilování byste měli odstranit přichycené zbytky pokrmu pomocí kartáče . Pro údržbu plynových grilů lze na našem e-shopu pořídit výhodnou sadu, která obsahuje škrabku grilovací vany a kartáč. Pro důkladnější očištění grilovacího roštu a celého grilu doporučujeme používat výhradně originální čističe WEBER. V nabídce najdete čističe určené na jednotlivé části grilu nebo pro konkrétní povrchy - například čistič na ušlechtilou ocel, litinové rošty nebo porcelánový smalt. Tyto spreje rychle a efektivně odmašťují a neobsahují nebezpečné složky.

Cistici spreje na gril WeberCistiti kartac na gril Weber

 Ochranné obaly na grily

Aby vám gril mohl co nejdéle sloužit, je třeba ho nejen dobře čistit, ale také jej patřičným způsobem uskladnit. Ne vždy je možné jej skladovat v místnosti, proto by se vám mohl hodit ochranný obal. Ať už vlastníte jakýkoliv gril WEBER, vždy k němu lze pořídit také odpovídající ochranný obal. Váš gril tak bude vždy chráněn před nepříznivými povětrnostními vlivy. Obaly jsou vyrobeny z nepromokavého materiálu, ale přitom jsou lehké a prodyšné, což zabrání kondenzaci vody a gril se uvnitř nezapařuje. Odfouknutí  brání upevňovací pásky.

Obaly na gril WeberPodlozka pod gril Weber

 Můžete se spolehnout, že vás grilování s vybavením značky WEBER bude bavit, a možná vás pohltí natolik, že se stanete dalším absolventem WEBER® GRILL  ACADEMY.