Zavlažovací program FISKARS

Fiskars zavlazovaci program

Značka Fiskars kromě kvalitního zahradního nářadí, kuchyňských nástrojů a nádobí nabízí také odolnou zavlažovací techniku, která se snadno používá i skladuje. Vyberte si z široké nabídky bubnů na hadice, zavlažovacích pistolí, zavlažovačů, zahradních hadic, spojek a ostatního příslušenství.

Základním kritériém pro správný výběr je plocha vaší zahrady, která napoví od optimální délky hadice až po typ zavlažovačů...

Bubny na hadice Fiskars

Udělejte na zahradě parádu s bubny na hadice vše v jednom. Tyto předinstalované vychytané sady obsahují vše, co potřebujete k udržení vaší zahrady ve špičkovém stavu: nastavitelnou a snadno použitelnou zavlažovací koncovku, multizávitovou spojku na vodovodní kohoutek a praktickou podporu zavlažovače. Jednoduše připojte zavlažovací buben k zahradnímu kohoutu a zavlažovací koncovku k hadici a můžete začít. Stačí pustit vodu.

 • Už žádné ztracené příslušenství. Pokud součásti zrovna nepoužíváte, jednoduše je uspořádejte a uložte dovnitř bubnu.
 • Stabilní bubny na hadice Fiskars, které se nepřeklopí, umožňují rotaci o 360 stupňů, což vám dává větší svobodu při manévrování.
 • Zatahovací mechanismus navíjení hadice bez zamotávání, který zavlažování dělá ještě snazší.
 • Bubny na hadice Fiskars typu S a XL získaly cenu Red Dot Award.

Zahradní hadice Fiskars

Nejprve zvažte potřebnou délku hadice, která závisí na velikosti oblasti, ve které budete s hadici manipulovat. Na zavlažování zahrady vyberte takovou délku hadice, která se co nejvíce blíží velikosti vašeho trávníku. Průměr hadice je zcela na vás. Pro zjednodušení mají hadice a spojky Fiskars barevné značení, takže přesně víte, co k čemu patří. Fiskars nabízí také hadice v různých úrovních odolnosti vůči zkroucení značené hvězdičkami Q3 - Q5. Hadice jsou odolné proti UV záření a měly by vydržet nejméně 5 let.

Zavlažovací pistole a tyče Fiskars

Správný výběrem postřikovače ušetříte čas i vodu. Se správným typem postřiku můžete bezpečně zalévat jemné rostliny nebo účinně čistit zahradní nářadí. Pistole nabízejí celou řadu různých typů postřiku, které lze snadno přizpůsobit vašim měnícím se potřebám pro zavlažování. Podle typu zavlažovací pistole můžete zvolit jeden nastavitelný postřik nebo několik přepínatelných typů postřiku. Pistole Fiskars mají ergonomické provedení a tyčí a minimalizují námahu, takže se můžete vždy soustředit na daný úkol.

 • Mlha (Mist) je ideální na zalévání křehkých sazenic a rostlin.
 • Sprcha (Shower) je univerzální volba na zalévání rostlin, keřů a vyvýšených záhonů
 • Plochý (Flat) vytváří jemný, provzdušněný proud, skvělý na plnění konví a kbelíků.
 • Oplach (Rinse) má vodorovný obrys na oplachování a mytí automobilů, kol, terasy a dalších povrchů.
 • Tryska (Jet) má prudký a tvrdý vodní paprsek na čištění zahradního nářadí a dalších povrchů.

Zavlažovací pistole Fiskars  Zavlažovací pistole Fiskars

Novou úroveň zavlažovaní přináší zavlažovací tyče. Kdy zvolit místo zavlažovací pistole zavlažovací tyč? Když budete potřebovat čistič nebo zavlažovat těžko dostupné místa. Kvalitní zavlažovací tyč se snadno používá, je robustní, ale zároveň lehká. Díky tomu je zalévání příjemnější, přesnější a šetří vodu. Ergonomická provedení snižuje únavu rukou. Stručně řečeno, jsou to kouzelné zavlažovací hůlky.

Zavlažovače Fiskars

Udržujte svůj trávník a zahradu svěží pomocí robustních a vysoce kvalitních zavlažovačů. Zavlažovače jsou efektivní, snadné k instalaci a při použití s časovačem jsou zcela automatické. Ať už máte malou nebo velkou zahradu, nový nebo stávající travní porost, nechte zavlažovače udělat práci za vás.

Jaký typ zavlažovače vybrat ? Typ zavlažovače, který je pro vás vhodný, závisí na tvaru a velikosti zavlažované plochy. Budete zavlažovat trávu nebo třeba zeleninovou zahradu? Zde jsou nejoblíbenější typy zavlažovačů:

 • Oscilující - pro střední až velké zahrady (150–500 m2). Nabízí rovnoměrné pokrytí obdélníkových trávníků v široké škále délek a šířek. Nejoblíbenější řešení.
 • Impulzivní - pro rozlehlé zahrady (více než 500 m2). Zavlažovač známý svým pulzujícím zvukem a kruhovým rozstřikem.
 • Vířivé  - pro malé zahrady (0–150 m2). Vířivý rozstřik rotačního zavlažovače vytvářejí tři rotující ramena v podobě jemného deště. Je také oblíbený u dětí.
 • Stacionární - pro malé zahrady (0–150 m2). Stacionární zavlažovač je také skvělý na zalévání zahrad a malých ploch. Pokrytí může být kruhové nebo obdélníkové.

Spojky na hadice Fiskars

Rozlišujeme tři zákládní typy. Spojky na kohoutky, spojky na hadice a prodlužovací spojky. Většina konektorů a hadic Fiskars má navíc barevné značení, takže je ještě jednodušší vybrat správnou velikost a typ hadicové spojky.

Rychlospojka na hadice s funkcí zap./vyp.

Rychlospojka na hadice s funkcí zap./vyp.

Obsahuje ventil, který zastaví průtok vody a eliminuje potřebu chodit tam a zpět od vodovodního kohoutu. Použijte ji k snadnému připojení zavlažovací pistole, zavlažovače a dalšího příslušenství k hadici.

Rychlospojka na hadice s funkcí STOP

Rychlospojka na hadice s funkcí STOP

Automaticky zastaví průtok vody, když se odpojí zavlažovač nebo jiné zakončení hadice, takže není nutné uzavírat kohoutek. Připojte ji k zavlažovačům a dalšímu příslušenství, abyste dosáhli vyváženého průtoku.

Rychlospojka na hadice

Rychlospojka na hadice

Zajišťuje rychlé a snadné propojení mezi zavlažovacími pistolemi, tyčemi, kohoutky atd. Před zapojením zakončení hadice je nutné zastavit vodu.

Opravná spojka na hadice

Opravná spojka na hadice

Potřebujete opravit nebo prodloužit hadice o stejném průměru? Použijte opravnou spojku. Nejsou potřeba žádné další nástroje.