Zimní grilování s grily Weber

Zimní grilování

Grilovat se dá i v zimě, jen je potřeba mít k dispozici správný gril. S grily Weber nemusíte mít obavy, zda budete schopni v chladném počasí připravit vaše oblíbená jídla ve stejné kvalitě.

Všechny grily byly testovány i ve velmi náročných podmínkách a spolehlivě obstály, především díky kvalitním materiálům, ze kterých jsou vyrobeny.

Důkazem kvality je i to, že Weber na grily a jednotlivé díly poskytuje velkorysé záruky.

Jak na zimním grilování?

Zimní grilování se od letního liší snad jen tím, že bude probíhá pomaleji, proto se dobře oblečte. Rozhodně však nepoužívejte dlouhé šály a rukavice z materiálů, které by od grilu mohly snadno vzplát. Gril umístěte na místo chráněné před sněhem a větrem. Ideální je terasa nebo přístřešek. Pokud budete grilovat v přírodě, je dobré dát si pod nohy suchou, rovnou podložku, abyste nestáli  ve sněhu. Termoska s teplým čajem se bude rozhodně také hodit.

Zimní grilování na dřevěném uhlí nebo briketách

Při grilování na dřevěném uhlí nebo briketách musíte v zimě počítat s větší spotřebou paliva a zajistit, aby bylo stoprocentně suché. Při rozpalování grilu ve vlhkém nebo větrném počasí se vám může hodit zapalovací komín. V zimě je potřeba také důsledněji pohlídat, aby celé grilování probíhalo pod poklopem. Častým nakukováním zvědavých hostů pod poklop vám bude zbytečně unikat teplo a propékání nebude rovnoměrné. Při zimním grilování se využívá mnohem častěji metody tzv. nepřímého grilování, kdy se pozvolna pečou větší kusy masa, drůbeže nebo ryb mimo přímý žár ohně po dobu minimálně 30 minut.

ZImní grilování na plynovém grilu

Výhodou plynových grilů Weber je, že k dosažení skvělého výsledku můžete využít chytrých pomocníků. Termosondy iGrill vám umožní monitorovat propečenost masa prostřednictvím Vašeho chytrého zařízení, a tak vám odpadne nutnost stát v zimě u grilu.  Nejnovější řada grilů GENESIS II má již integrovanou technologii chytrého grilování Weber Connect. Grilovací Asistent vás provede krok za krokem celým procesem grilování od odpočítávání času pečení, po potřebu obracení až po správný čas servírování.

Zimní grilování na elektrickém grilu

Elektrický gril můžete v zimě použít jen v případě, že máte na terase elektrickou zástrčku dobře zabezpečenou před vniknutím sněhu nebo vody. Rozhodně si na zasněženou terasu nemůžete natáhnout běžnou prodlužovačku. Dbejte na bezpečnost.